«П’єте воду з нітратами? Досить!»

Дата: 15.05.2019 13:04
Кількість переглядів: 542

Фото без опису

«П’єте воду з нітратами? Досить!»

           Рясні опади  упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення  ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її  беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

       Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

         До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність  удвічі.

          Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей,  не полінуйтеся та зробіть  лабораторні дослідження води з колодязів.

   

        Славутське районне лабораторне відділення Державної Установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної та колодязної) щодо  визначення  наступних показників: 

      • епідемічної безпеки  - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
      • санітарно-хімічних показників безпечності та якості - , органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження, в т.ч. на вміст нітратів.

     Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та  криниць.

За довідками та отриманням інформації просимо звертатися за адресою: м. Славута, вул. М.Коцюбинського, 3,  тел. 7-07-93 або 068-039-11-86.

 

 

 

Славутське районне лабораторне відділення

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний

центр МОЗ України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора