Податкова інформує  щодо своєчасного внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків

Дата: 08.12.2021 11:14
Кількість переглядів: 403

Відповідно до статті 70 Податкового кодексу України фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати органам ДПС відомостей про зміну даних (в тому числі реєстрацію зміни місця проживання) шляхом подання протягом місяця з моменту виникнення змін Заяв за ф. № 5ДР, №5ДРП. Такі заяви можна подати особисто до контролюючого органу або в електронному вигляді.

Зважаючи на переваги електронних сервісів, особливо в умовах карантину (пандемії), подати заяву можливо не відвідуючи орган ДПС, а скориставшись електронним сервісом «Подання відомостей для реєстрації фізичної особи/внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків» засобами ІТС «Електронний кабінет».

Своєчасне внесення достовірної  інформації  шодо  фізичної особи дасть змогу вчасно виконати свій обовязок щодо сплати податків та уникнути штрафних санкцій за несплату/несвоєчасну сплату податків.

Фото без опису

Заповнюємо звітність правильно.

 Щоб уникнути штрафних санкцій за неподання податкової звітності та вчасно сплати податки та збори до бюджетів місцевих громад, платникам податків необхідно звернути увагу на наступне.

Територіальними органами ДПС забезпечується адміністрування податків, сплата яких зараховується до місцевих бюджетів з урахуванням діючої нормативно-правової бази, яка передбачає подання звітності до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування, а для субєктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів – місцезнаходженням пункту продажу таких товарів.  Тому в податковій звітності із майнових податків, ресурсних платежів, Декларації акцизного податку  та ін. обовязковим реквізитом звітності є код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ.

У звязку  з внесеними змінами в адміністративно-територіальний устрій населених пунктів, утворенням нових районів  та територіальних громад в 2021 році  Міністерством фінансів України змінено окремі позиції у Довіднику місцевих бюджетів, зокрема в окремих випадках зазнали зміни КОАТУУ населених пунктів. Актуальний довідник  розміщений на офіційному сайті  Міністерства фінансів України   у рубриці «Головна-Діяльність-Бюджетна політика-Бюджет-Місцеві бюджети-Довідник місцевих бюджетів» за посиланням https://mof.gov.ua/uk/dovidnyky-misc-budg.

Звертаємо увагу платників, що у звітності зазначається код КОАТУУ –органу місцевого самоврядування,  а не населеного пункту де розміщений об’єкт оподаткування.  

 Важливим також є вибір контролюючого органу до якого  подається звітність. Для платників, які у звітності зазначили КОАТУУ  Берездівської ОТГ, Ганнопільської ОТГ, Крупецької ОТГ та Улашанівської ОТГ зазначається контролюючий орган -2214, для платників Славутської міської громади  - 2224.

 

Cлавутська ДПІ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора