Стартує конкурс для жінок-підприємниць «Створено жінками»

Дата: 05.01.2022 13:49
Кількість переглядів: 222

В Україні стартує конкурс для жінок-підприємниць «Створено жінками». Про це повідомили організатори - Франко-українська торгово-промислова палата. Цьогорічний конкурс покликаний відзначити підприємниць, які розвивають свою справу в умовах пандемії, спростувати упередження щодо жінок в бізнесі, посилити їхні можливості, а також надихнути не боятися розпочинати власну справу. Адже навіть у Києві власниць компаній лише 28% - а це найвищий показник серед інших українських міст.

“В суспільстві й досі існують стереотипи про “жіночі” і “не жіночі” справи. Деякі інвестори все ще вважають, що доля жінок — доглядати за дітьми та варити борщі. Як результат — жінкам важче залучити інвестиції й, відповідно, масштабувати свій бізнес. Для Франції рівність жінок і чоловіків є цінністю і завданням. Політика фемінізації керівних ланок управління бізнесом дала результати — вже близько 40% підприємств створюються за ініціативи жінок або жінками. Я сама веду бізнес в Україні і знаю, з якими упередженнями стикаються підприємиці. Тому я розумію, як важливо підтримувати створення і розвиток компаній, заснованих жінками. Саме тому ми заснували цей конкурс і проводимо його вже четвертий рік поспіль” - сказала Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати. 

Участь в конкурсі є безкоштовною. Для цього необхідно до 30 січня 2022 року.


         Учасниці змагатимуться за головний приз премії — 100 000 грн на розвиток справи та ділову поїздку у Париж. Також всі учасниці можуть презентувати свої проєкти та знайти підтримку інвесторів, менторів, в тому числі — серед французької бізнес спільноти. 

В Україні жінки вдвічі рідше, ніж чоловіки, є власницями компаній. І лише 3% жінок є власницями 330 найбільших за обсягом виторгу компаній. Пандемія додала жінкам складнощів - майже 40% стали отримувати меншу зарплатню.
“Ця премія дає значні ресурси жінкам для розвитку їхньої підприємницької діяльності і таким чином сприяє підвищенню їх присутності в економічній сфері” - прокоментувала Матильда Коме,Аташе з питань співробітництва в Посольстві Франції в Україні.


         Олександра Балясна посіла перше місце  на конкурсі “Створено жінками” минулого року. Вона - засновниця бренду для передчасно народжених немовлят “Раненько”. Олександра сама — мама передчасно народженої дитини, яка 9 років тому стикнулась з тим, що не змогла купити одяг для своєї доньки.
“Через пандемію мені стало складніше закуповувати тканини — строки доставки збільшились, асортимент сильно “просів”. На отриману грошову премію я закупила тканини, що дозволило виробництву працювати без перебоїв. Частину коштів витратила на доведення сайту до ладу — адже в умовах карантинних обмежень було важливо зробити зручними онлайн замовлення.”

Іноді жінки обирають неповну зайнятість або посаду, яка дозволяє їм суміщати роботу і хатні справи, догляд за дітьми, тому ще одна мета конкурсу — надихнути жінок, що мріють, але не наважуються відкрити власну справу. Адже не лише переможниці отримають нові можливості, завдяки конкурсу учасниць помічають інвестори й можливі партнери.

Слідкувати за новинами в соцмережах проєкту: https://www.facebook.com/creeparlesfemmes https://www.instagram.com/cree_par_les_femmes/ 

Контакти для ЗМІ: Дарія Байрак, 067 502 92 83 dbairak@gmail.com
Наталя Красненкова, 067 465 54 26, 
krasnenkova@prhouse.com.ua 

Додаткова інформація за посиланням: https://gurt.org.ua/news/grants/74618/?fbclid=IwAR2oMFZhv7IoEGSVE0Qw0Ai3MFShdRVSuGeFbNdccvZCukeUFpa7QGh5uHc

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора