Про одноразове (спеціальне) декларування

Дата: 12.01.2022 14:07
Кількість переглядів: 137

 

        Славутська ДПІ нагадує, що    Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету»  громадянам надається можливість  задекларувати  активи, які набуті у власність до 01.01.2021р. і з яких не сплачено податки та збори.Фото без опису

         Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це цивілізована можливість легалізувати такі активи на компромісних умовах. Адже всі встановлені ставки податку є значно нижчими ніж  діючі 18 відсотків податку на дохід фізичних осіб та 1,5 відсотка військового збору. 

          Ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані в рамках амністії диференційовані. Запропоновано три ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді державних облігацій. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

           Звертаємо увагу потенційних декларантів, що лише до  першого березня  2022 року діє пільгова ставка  збору в розмірі 7 відсотків  на  активи, які знаходяться за кордоном. До таких активів відносяться валютні цінності, розміщені на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах; права грошової вимоги до нерезидентів України; інші об’єкти декларування, що знаходяться (зареєстровані) за  межами України.

            Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

            Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи. Подається така декларація в електронній формі через Електронний кабінет платника податків.

              Для отримання детальної інформації з питань одноразового декларування звертатись до Славутської ДПІ за телефонами 7-12-95 та 7-02-15

 

 

 

 

Славутська ДПІ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора