Вартість розлучення у суді у 2022 році
У випадку, коли подружжя має неповнолітніх дітей, або один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу, шлюб може бути розірваний лише у судовому порядку. Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Для того щоб розлучитись через суд необхідно подати заяву до суду.
За подання заяви стягується плата – судовий збір.
У 2022 році за подачу заяви одним з подружжя про розірвання шлюбу стягується плата в розмірі 992,4 грн.
За подання спільної заяви подружжя, які мають неповнолітніх дітей, яка буде розглядатись в порядку окремого провадження, сплачується судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп.
Судовий збір сплачує позивач. В деяких випадках позивач може бути звільнений від сплати судового збору. Так, звільняються від сплати судового збору інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів, позивачі – громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Квитанція про сплату судового збору подається разом із заявою до суду про розірвання шлюбу. Без квитанції про сплату судового збору суд не прийме заяву до розгляду.
Відстрочка сплати судового збору здійснюється за письмовою заявою позивача при наявності поважних причин.
Якщо подану в суд заяву було повернуто, якщо суд залишив заяву без розгляду судовий збір можна повернути. Також можна повернути неправильно розрахований та помилково сплачений судовий збір. Для цього до суду необхідно подати клопотання про повернення судового збору.
Головний юрист відділу
“Славутське бюро правової допомоги” Світлана Рішко