До уваги суб’єктів господарювання, які реалізують підакцизну продукцію.
Cлавутська ДПІ, враховуючи практику проведення фактичних перевірок працівниками податкового аудиту ГУ ДПС у Хмельницькій області, звертає увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж підакцизної продукції з використанням РРО/ПРРО на таке.
Упродовж 2021 року при проведені фактичних первірок почастішали випадки встановлення фактів використання суб’єктами господарювання РРО/ПРРО з порушенням використання режиму програмування найменування підакцизних товарів (у т.ч. без зазначення коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД).
У кожній другій перевірці реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального) виявлялись факти не відображення в чеку коду згідно з УКТ ЗЕД.
Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону України від 06.07.1996 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання зобов’язанні проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості
Пункт 7 статті 17 Закону №265 передбачає застосування до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), через РРО/ПРРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, фінансової санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300 х 17=5100,0 грн.).
Крім того, не відображення суб’єктами господарювання в чеках РРО/ПРРО коду згідно з УКТ ЗЕД суттєво впливає на зарахування акцизного податку до загального фонду місцевих бюджетів та водночас, є підставою для організації та проведення фактичних перевірок.