Інструкція дій для захисту населення під час влучання ворожих засобів ураження

ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС ОБСТРІЛІВ

Найкраще укриття під час бойових дії – це спеціально облаштоване сховище. Але за його відсутності можна використовувати підземні станції метрополітену, цокольні та підвальні приміщення будинків, підземні паркінги та підземні переходи. Якщо ви почули сигнал повітряної тривоги, отримали повідомлення про загрозу обстрілу чи бомбардування, негайно прямуйте до укриття.

Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) – це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.

ОБСТРІЛ СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ

У разі, якщо ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів:

Удома потрібно сховатися в захищеному приміщенні подалі від вікон та дверей. Це може бути: ванна кімната, сходовий майданчик під’їзду. Якщо це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль. Дотримуйтесь “правила двох стін”: обирайте для переховування тут частину оселі, яку від зовнішнього середовища відділяє дві стіни.

На відкритій місцевості негайно лягайте на землю та закрийте голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки. Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками: вони часто стають мішенями.

Запам’ятайте: тіло повинно бути в безпечному положенні. Згрупуйтеся, лягайте в позу ембріона. Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками, та відкрийте рот.

Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде впродовж бодай 5 хвилин.

МІНОМЕТНИЙ ОБСТРІЛ

Гучний свист та вибух снаряда може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту. У такій ситуації радимо:

Якщо ви почули свист снаряда, а за 2-3 секунди — вибух, відразу падайте на землю. Закрийте руками або сумкою голову. Після вибуху першого снаряду швидко пошукайте місце, де можна сховатися. Потрібно знайти хоча б мінімально заглиблене укриття.

Для схованки підійдутьпідземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк.

Якщо обстріл застав вас у транспорті, вимагайте негайної зупинки й відбіжіть якомога далі від дороги, лягайте на землю. Закривайте долонями вуха та відкривайте рот: це врятує від контузії.

Небезпечно ховатися в під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій. Є загроза опинитись під завалом або травмуватися.

Ні в якому разі не приступайте до розбору завалів самостійно, чекайте фахівців з аварійно-рятувальної служби.

АРТИЛЕРІЙСЬКИЙ ОБСТРІЛ

Якщо ви почули залп запуску, бачите димний слід снаряда в повітрі вдень або спалах уночі, є ймовірність, що ви потрапили під артилерійський обстріл системами залпового вогню (наприклад, БМ-21 «Град»).

Одразу падайте на землю, закривайте руками або сумкою голову.

Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні. Вибирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряду.

Залишайтеся в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.

ОБСТРІЛ ДРОНАМИ_КАМІКАДЗЕ Shahed-136

Російська армія використовує дрони-камікадзе – Shahed-136 іранського виробництва. Як розпізнати наближення дрону-камікадзе Shahed-136?

Ці дрони гучні. Коли наближаються, у повітрі добре чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили.

Як поводитись у випадку атаки дрона-камікадзе:

  1. Почули звук двигуна десь поруч – оцініть становище навколо й тримайтеся  осторонь від адміністративних будівель, стратегічних та військових об’єктів. Знайдіть укриття та перечекайте атаку.

  2. Якщо укриття далеко, дотримуйтесь правила “двох стін”, які мають відділяти вас від небезпеки.

АТАКА РАКЕТАМИ «Іскандер-М» та «Іскандер-К»

Росія застосовує балістичні та крилаті ракети ОТРК «Іскандер» для ударів по Україні. Приміром, якщо Київ атакують з Каспійського чи Чорного моря, то люди мають до години часу, аби пройти в укриття. А коли запуски здійснюють у Брянській області (район Клинців), то час підльоту до столиці – лічені хвилини. Швидкість «Іскандера» – 900 км на годину.


 КОЛИ ПОЧИНАЄ ЛУНАТИ ТРИВОГА?

Ракетну небезпеку оголошують тоді, коли Повітряні Сили ЗСУ мають дані про намір ворога здійснити пуски ракет найближчим часом. Однак інколи через підступні дії ворога сповіщення приходить уже в момент пуску ракет.
 
 ВАЖЛИВО!
 
 Заздалегідь перевірте, чи коректно працює у вас додаток, який сповіщає про тривогу. Завантажте собі кілька таких застосунків, щоб точно почути сирену. Уночі встановіть максимальну гучність.
 
 Проговоріть з усіма членами родини алгоритм дій під час тривоги:

  • як будете діяти ви всі разом та кожен окремо;

  • що треба взяти із собою в укриття;

  • куди йти та як підтримувати зв’язок з рідними.

 

АЛГОРИТМ ДІЙ:

  • миттєво зреагуйте на повітряну тривогу;

  • завжди майте напоготові зручний одяг та тривожну валізу з документами, грошима, необхідними вам ліками та мінімальним запасом їжі та води;

  • негайно пройдіть в укриття.

ЯКЩО УКРИТТЯ ДАЛЕКО ВІ ДОМУ

Україна здатна перехоплювати ракети ОТРК «Іскандер». Приміром, сім ракет «Іскандер-М» і три «Іскандер-К», які ворог запустив по Києву 1 червня, були знищені. Але ураження цих ракет системами ППО не гарантує безпеку. Загрозу несуть уламки, які падають на землю.

Тому, якщо ви не можете чи не встигаєте пройти до безпечного укриття, обов’язково дотримуйтесь правила «двох стін». Це врятує від пошкоджень, спричинених уламками.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПОТРАПИЛИ ПІД ЗАВАЛ БУДИНКУ

Якщо трапився завал зруйнованого будинку та ви опинилися під ним, то знайте, що швидше за все, на місце вже виїхали рятувальники. Трапляється, що вони не можуть дістатися швидко на місце події у випадку, коли цьому перешкоджають бойові дії.

Щоб допомогти собі, поки не приїхали фахівці, дотримуйтесь такого плану:

  • Кличте на допомогу! Повідомте, де ви та що з вами сталося. Якщо вас почули, чекайте, поки розбирають завал.

  • Якщо вас ніхто не чує: спробуйте вивільнити руки та ноги без різких рухів.

  • Оцініть ситуацію: чи бачите, що на вас впало, чи під силу вам розібрати завал?

  • Якщо так, обережно почніть його розбирати. Пр цьому намагайтеся не зачепити те, на чому все тримається.

  • Якщо не впевнені у своїх силах, чекайте на допомогу!

  • Пробуйте й далі сповістити про себе: телефонуйте, кричіть, гучно стукайте по трубах.

  • Якщо вас досі ніхто не почув, продовжуйте спроби розбирати завал.

  • Після звільнення огляньте себе та надайте самодопомогу: зупиніть кровотечу, зафіксуйте зламану кінцівку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора