Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.

Дата: 27.05.2022 11:35
Кількість переглядів: 272

03 квітня 2022 року набрав чинності Закон України від 24 березня 2022 року № 2155-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги».

Цим законом запроваджена кримінальна відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, зокремаФото без опису Кримінальний кодекс України доповнено статтею 201-2 «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги».

Максимальна міра покарання за ст. 201-2 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відповідно до вимог ст.12 Закону України «Про гуманітарну допомогу» товари (предмети) гуманітарної допомоги, які продаються за грошові кошти або передаються за інші види компенсації, та (або) виручка, отримана за такий продаж, вилучаються або конфіскуються у встановленому законом порядку.

З урахуванням вимог Закону України «Про гуманітарну допомогу», гуманітарна допомога надається безоплатно.

Шановні громадяни! Якщо ви стали свідком продажу або іншого незаконного використання гуманітарної допомоги - повідомляйте про такі факти до органів поліції за телефоном 102 або зателефонуйте на гарячу лінію Шепетівської окружної прокуратури за телефоном (03840) 4-09-71.

 

      Шепетівська окружна прокуратура

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора