Порядок призову на військову службу, відстрочка та звільнення від нього під час мобілізації

Дата: 30.11.2022 14:14
Кількість переглядів: 311

Фото без описуНайпоширеніші запитання, які надходять до системи Безоплатної правової допомоги стосуються порядку призову на військову службу, відстрочки та звільнення від нього під час мобілізації.

Призов: чи є обмеження пересування?

Призов громадян на військову службу під час мобілізації здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади, або командири військових частин.

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.

Громадяни України, які призначаються на військову службу за призовом, проходять у встановленому порядку обов'язковий медичний огляд.

Хто може отримати відстрочку?

До таких осіб відносять:

✔ заброньованих працівників установами та організаціями;

✔ осіб з інвалідністю та які за висновком військово-лікарської комісії є непридатними до військової служби;

✔ особи які утримують трьох і більше дітей до досягнення 18 річного віку, або які виховують самостійно дитину до 18 років;

✔ здобувачі вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобування освіти та ін.

Повний перелік осіб, які мають право на відстрочку, зазначено у ст.23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

За яких підстав можливе звільнення з військової служби?

Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час воєнного стану, можуть звільнитися з військової служби:

 за віком — у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;

 за станом здоров'я — на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;

 у зв'язку з набранням законної сили обвинувального вироку суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;

 через сімейні обставини або інші поважні причини передбачені підпунктом г пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу”.

Якщо у Вас є правове запитання, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0800213103; для дзвінків з-за кордону: +38(044)3631041

Також правову допомогу можна отримати в секторі “Славутське бюро правової допомоги” з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що працює з понеділка по п’ятницю з 09-00 год. до 18-00 год. за адресою: м. Славута, вул. Миру, 15. тел. (03842) 7-06-14.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора