Крупецька громада
Хмельницька область, Шепетівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Порядок розірвання договору оренди землі

Дата: 02.09.2024 08:44
Кількість переглядів: 31

Одне з частих питань з якими звертаються клієнти до “Славутського бюро правничої допомоги”, це питання, щодорозірвання договору оренди землі в тому числі у зв'язкуз невиплатою орендної плати.

Договір оренди землі - це угода між орендодавцем (власником землі) та орендарем (особа, що буде використовувати землю). В договорі оренди землі зазначаються всі істотні умови оренди, серед яких орендна плата та строк дії договору, які встановлюються за домовленістю сторін. В разі необхідності сторони можуть внести зміни в договір, досягнувши згоди щодо змін існуючих умов. Якщо якусь із сторін не влаштовують орендні відносини, всі питання повинні вирішуватись шляхом домовленості з іншою стороною. Якщо ж згоди не вдається досягти, то спір повинен вирішуватись лише в судовому порядку. Фото без опису

Відносини пов'язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, ЗУ ”Про оренду землі”, ЗУ “Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”, ЗУ “Про охорону землі”, “Постановою КМУ від 03.04.2004 р. №220 “Про затвердження Типового договору оренди землі”.

Розірвання договору оренди землі водносторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або умовами самого договору.

Нормами чинного законодавства України визначено два шляхи дострокового розірвання договору оренди землі:

  • за згодою сторін;

  • за рішенням суду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора